MENIU

CARIERE

SPECIALIST ACHIZIŢII LEMN

Brico Depot România recrutează un Inginer specializat pe lemn ca parte a programului de dezvoltare a Biroului de Sourcing local din cadrul Grupului Kingfisher.

Eşti candidatul potrivit dacă ai:

•Studii superioare de specialitate: Ingineria Lemnului sau Silvicultură – condiţie obligatorie;
•Cunoştinţe privind tehnologia prelucrării lemnului, producţie, control calitate;
•Cunoştinţe privind legislaţia în domeniul prelucrării şi comercializării lemnului;
•Cunoştinţe privind certificarea surselor de aprovizionare cu materie primă(FSC/PFC) - condiţie obligatorie;
•Cunoştinţe privind raportarea SUMAL - condiţie obligatorie;
•Experienţă relevantă în domeniu - minim 2 ani în cadrul unei companii cu expunere internaţională;
•Abilităţi de negociere, persuasiune, focusare pe obţinerea de rezultate.
•Cunoştinţe de limba engleză la un nivel avansat (conversaţional şi scris);
•Spirit analitic dezvoltat şi atenţie la detalii;
•Relaţionarea uşoară la toate nivelurile ierarhice.

Principalele responsabilităţi:

•Verificarea furnizorilor companiei, interni şi internaţionali, privind sursele de aprovizionare: calitatea materiei prime, tehnologiiile folosite (prelucrare, finisare, stocare, livrare );
•Controlul calităţii produselor în diverse faze ale producţiei şi livrării;
•Verificarea respectării legislaţiei în vigoare privind producţia, prelucrarea şi comercializarea produselor din lemn;
•Efectuarea raportării SUMAL;
•Urmărirea şi asigurarea certificării FSC/PFC a furnizorilor companiei.

* Doar candidaţii eligibili vor fi contactaţi şi invitaţi să participe la procesul de selecţie.

TRIMITE CV