MENIU

CARIERE

LUCRĂTORI COMERCIALI – BRICO DÉPÔT ARAD, ORADEA, PITEŞTI, PLOIEŞTI, BRAŞOV, CONSTANŢA, CĂLĂRAŞI, BRĂILA, SUCEAVA, FOCŞANI, DROBETA TURNU SEVERIN

Sarcini şi responsabilităţi specifice:

  • Asigurarea disponibilităţii produselor în raioane prin aprovizionarea permanentă, în funcţie de necesităţi şi aranjarea acestora pe rafturi şi în celelalte zone de destinaţie cu respectarea planogramelor de merchandising;
  • Supravegherea existenţei mărcilor în interiorul departamentului în care activează;
  • Asigurarea prezenţei şi coerenţei informaţiilor referitoare la preţ;
  • Participarea la procesul de vânzare, urmărind finalizarea acestuia şi orientarea clienţilor în funcţie de nevoi şi în zonele de interes din cadrul depozitului;
  • Oferirea de ajutor clienţilor la manipularea produselor voluminoase, după caz;
  • Participarea la activităţile de inventariere organizate în departamente.

Cerinţe:

  • studii medii finalizate sau şcoală profesională;
  • experienţă profesională minim 6 luni în domeniul comercial - constituie un avantaj;
  • cunoştinţe generale despre bricolaj(materiale de construcţii, instalaţii, amenajări, electrice, feronerie etc.) în funcţie de specificul fiecărui raion - reprezintă un avantaj;
  • permis de moto-stivuitorist - avantaj;
  • cunoştinţe operare PC (Ms Office) - de preferat;
  • persoană sociabilă, responsabilă, integră, cu spirit de echipă, rezistentă la efort fizic şi la stres;

* Posturile sunt prevăzute pentru o perioadă determinată de trei luni, cu posibilitatea de prelungire a contractului de muncă în funcţie de nevoile magazinului, dar şi de competenţele profesionale.

Ofertă:

  • salariu fix, bonuri de masă, abonament transport în comun;
  • pregătire tehnică în domeniu;
  • mediu de lucru plăcut;
  • posibilităţi de dezvoltare profesională.

TRIMITE CV